Acrylic aquarium

Akrils atbilst visām nepieciešamām prasībām. Pēc savām fiziskajām īpašībām tas ļauj uzstādīt neierobežotu pēc augstuma un garuma akvārijus, kā arī nepareizās un izlīktās formās. Salīmēts no dažiem akrila paneļiem izstrādājums pats par sevīm ir vienots izturīgs monolīts. Tikai akrila akvāriji ir piemēroti tādu spēcīgu dzīvnieku turēšanai kā haizivis.

Projektējot lielus akvārijus, materiāla izvēlei jāpienāk novatoriski. Visiem ierastam stiklam ir ierobežojumu klāsts. Lielgabarīta un nestandarta konstrukcijām ir nepieciešams materiāls  ar citam īpašībām.

ACRYL

 

Akrilam ir vairākas nozīmīgas priekšrocības salīdzinājumā ar stiklu.

Krāsu atveidošana: gaisma, kas iziet akrilam cauri gandrīz neabsorbējas. Līdz ar to zilas zivtiņas caur akrilu izskatās tikpat zilas – bez krāsas deformācijas. Stiklu izmantojot, var novērot krāsu atveidošanas deformāciju.

Akrila specifiskais blīvums (1,16g/cm) ir pietuvināts ūdens blīvumam (1,0g/cm), līdz ar ko nodrošina krietni mazāko gaismas laušanu, kad Jūs novērojat akvāriju iemītniekus, nekā stikla akvārijos ar stikla blīvumu (2,6g/cm).

Siltumizolācija: siltumvadītspēja akrilam ir krietni zemāka, nekā stiklam. Šo akrila īpašību izmanto iestiklošanas gadījumos, kad siltums jāietaupa. Tvertnēs no akrila jālieto mazāk enerģijas, lai uzsildītu vai atdzesētu tās saturu.

Triecienizturība: Akrils apmēram 17 reizēs ir izturīgāks, nekā stikls. Tas ir materiāla elastības dēļ. Veidojot izliktas formas no akrila, var pat atteikties no perimetra nostiprināmajām stinguma ribām.

Deformējamība: Caurumu urbšana akrilā notiek ar mazākajām piepūlēm, nekā stiklā. Akrils ļauj veidot dažādu izliekumu formas, nekaitējot tā izturīgumam.

Tur, kur beidzas stikla akvāriju iespējas, veras vaļā perspektīvas akrila akvārijiem!

 

Don`t copy text!
X