Akvāriji ar diskusiem

Akvāriji ar diskusiem

Šī akvārija pamatideja – lielas apaļas oranžas, gaišzilas, tеrkīzas krāsas zivtiņas. Katras zivtiņas diametrs ir aptuveni 10-15 cm. Zivtiņas ir mierīgas, lēnīgas, turas bariņā. Kontrastam akvārijā iemitina bariņu (50 un vairāk) nelielu, ļoti kustīgu zivtiņu (neonus, tetras un tml.). Akvārija iemītnieces neslēpjas un visu laiku ir redzamas. Tas ir mierīgs, izturēts stils.

Iekšējais dizains. Akvāriju var izpildīt kā siltā toņu gammā (rupjšs smiltis; lieli akmeņi no rozas līdz brūnas krāsas; apsūnojušas siekstas; dzīvie zaļie augi, kas izceļ sarkano un zilo diskusu krāsu), tā arī vēsā toņu gammā, ko var panākt ar speciālo gaismas spektru (balta kvarca smiltis vai marmors; baltas vai rozas krāsas akmeņi).

Akvārija specifika. Diskusu specifikas dēļ ir augstākas prasības ūdens sastāvam (skābums pH 7.0) un tā temperatūrai jābūt +30°C, kas ir augstāk nekā parastajām zivtiņām. Šie faktori ierobežo dzīvo augu un dzīvošo zivtiņu izvēli, kuri var dzīvot kopā ar diskusiem. Obligāts nosacījums tādam akvārijam ir speciālā tehnika – pH-metrs un bioreaktors. Turot diskusus, nepieciešama speciālista uzraudzība vai liela pieredze akvāriju uzturēšanā un apkopē.

Don`t copy text!
X