Mini rifs

Mini rifs

Mūsdienās daudzi saldūdens akvāriju īpašnieki gribētu pāriet uz rifu akvāriju uzturēšanu.

Šī sadaļa satur praktiskus padomus rifu akvārija uzturēšanai.

Liels rifu akvārijs ir diezgan dārgs prieks, tāpēc mēs izskatīsim mini rifa akvāriju, kuru viegli uzturēt pašam.

No sākuma jāiegādājas akvāriju no 50 līdz 150 litriem. Iesakam pirkt akvāriju specializētos uzņēmumos, lai varētu pasūtīt akvāriju pēc izmēriem un precizēt visus sīkumus  akvārija izveidei.

Akvārija veidošana

  • Ieberiet akvārijā grunti ar sīku frakciju 1-2 mm. Izlīdziniet grunti pa akvārija dibenu tā, lai biezumā sanāktu aptuveni 5-6 cm.
  • Izrēķiniet pēc instrukcijas sāls apjomu, ieberiet sāli akvārijā un piepildiet ar ūdeni.
  • Lai sāls ātrāk un labāk šķīstu, ieslēdziet sūkni un filtru (lai būtu ūdens plūsma).
  • Ieslēdziet akvārija ūdens sildītāju uz 24°C grādiem.
  • Uzstādiet speciālu LED apgaismojumu un taimeri, lai naktī gaisma automātiski slēgtos ārā, bet pa dienu strādātu ne vairāk par 10 stundām.

Mini rifa akvārija tehnisku daļu var uzskatīt par gatavu.

Rifu akvārijam nepieciešams izmantot pilnīgi attīrītu ūdeni, lai nebūtu ķīmisku piemaisījumu. (Ūdens var iegādāties pie mums, sīkāk skatīt šeit)

Lai jūras mikroorganismi uzsāktu savu dzīvību akvārijā, nav nepieciešamības ilgi gaidīt, daudz vienkāršāk nopirkt “dzīvus akmeņus” – Live rock. Uz akmeņiem dzīvo baktērijas, aļģes un citi vienšūnu un daudzšūnu organismi. Ar laiku tie apdzīvos visu Jūsu akvāriju un iedzīvosies bioreaktoros. Par bioreaktoru (bioloģiskā attīrīšana) mēs saucām dzīvus akmeņus, grunti un filtru ar speciālu pildījumu (piemēram “Bioballs”).

Pēc divām nedēļām akvārijā var iemitināt 1–2 zivtiņas. Tiem akvārijā ir jānodzīvo 3 nedēļās, pirms Jūs varēsiet sākt pamazām iegādāties citus akvārija iedzīvotājus.
AKVASERVISS piedāvā pirkt rifu zivtiņas un koraļļus ar lielu atlaidi IZSOLĒS.
Daudzi uzskata, ka jūras akvārijs ar koraļļiem ir dārgs un maz iespējams pasākums. Protams, lielie rifu akvāriji maksā dārgi, mazais izmaksās krietni lētāk, bet neskatoties uz izmēru mini rifs ir ļoti skaists. Īpaši patīkami vērot akvāriju ziemas periodā, kad ārā ir drūms laiks, bet akvārijā dzīvo silto jūru koraļļi un apkārt tiem peld košās zivtiņas.
Pat neliels akvārijs var ietekmēt mājas vai ofisa dizainu. Akvārijs dāvina iespēju vērot jūras akvārija gabaliņu tepat Latvijā.

Mēs neiesakām veidot rifu akvāriju tilpumā mazāk par 50L. 50L akvārijā var iemitināt tikai 2-3 zivtiņas, piemēram Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema un Salarias Fasciatus. Mazu akvāriju viegli uzturēt, nepieciešama tikai regulāra ūdens maiņa.

Visu nepieciešamo akvārijam (sāls, ūdens, tehnika, barība, zivtiņas) var iegadāties pie mums.

Iespējamie mini rifa iedzīvotāji

Escenius bicolor

Centropyge bispinosus

Gobiodon citrinus

Amphiprion ocellaris

Chrysiptera hemicyanea

Valenciennea sexguttata

Centropyge acanthopus

Chromis viridis

Kā pareizi kopt mini rifa akvāriju ?

Veiksmīgai akvārija uzturēšanai nepieciešams, lai bioreāktors strādātu stabili. Tāpēc nepieciešams pēc katras barošanas ieliet akvārijā 5 ml ar baktērijām (Stability, Seachem).

Vienreiz nedēļā vai divās nedēļās nepieciešams nomainīt 30-50% ūdens no kopēja apjoma. Jūras ūdeni Jūs varat samaisīt paši vai pasūtīt pie mums.
Zivtiņas nepieciešams barot ar sasaldētu barību, koraļļus ar speciālizēto koraļļu barību (skatīt šeit).
Don`t copy text!
X