Saldūdens afrikāņu akvārijs

Saldūdens afrikāņu akvārijs

Viens no interesantiem saldūdens akvārija veidiem ir Afrikāņu akvārijs. Šī akvārija pamatideja ir akmens ainava (klintis un akmens alas), kas apdzīvo košās zivtiņas – afrikāņu cihlīdas. Šīm zivtiņām piemīt vienāda ķermeņa forma un krāsu daudzveidība – oranža, zila, dzeltena, gaiši zila, ar strīpām, ar ovāliem punktiem. Šīs zivtiņas krāsas dēļ sauc par “saldūdens korāļļu zivtiņām”.

Šī akvārija dizains atšķīrās no ierastajām akvārija veidiem, jo tajā nav dzīvus augus. Klasiskajā Afrikāņu akvārijā dizainā ir daudz akmeņu (plakani akmeni, apaļi granīta, poraini kaļķakmeni), kas veido pietiekamu daudz grotu-paslēptuvju. Atdzīvināt akmeņaino ainavu var ar dažādiem dekoratīviem augiem.

Afrikāņu cihlīdas diezgan agresīvas zivtiņas kā pret savas sugas pārstāvjiem, tā arī pret citu sugu pārstāvjiem. Tos jātur grupās ne mazāk par 10 gabaliem nelielos akvārijos un ne mazāk par 20 gabaliem lielos akvārijos. Jo mazāk zivtiņu akvārijā, jo lielāka konkurence starp tiem par teritoriju un grotiem. Neiesakām iemitināt saldūdens tropu zivtiņas kopā ar cihlīdām, izņemot samus Ancistrusus, jo tiem ir bruņas.

Apskatīt zivtiņu klāstu var šeit.

Don`t copy text!
X