Zivtiņu ārstēšana

Zivtiņu ārstēšana

Profilakse ir labāka par ārstēšanu !!!

Zivtiņu veselība ir atkarīga no akvārija labsajūtas un uzturēšanas pareizības. Pareizi koptas akvārijā zivtiņas pārsvarā neslimo.

Zivtiņu slimības var nosacīti sadalīt divās grupās:

1) Infekcijas, kas var dzīvot akvārijā un uz zivtiņām, bet zivtiņu bojāeju tas neizraisa.

2) Infekcijas tiek atnestas kopā ar citām zivtiņām, augiem vai ar ūdens maiņu. Šajā gadījumā akvārijā var sākties epidēmija.

Tieši šī iemesla dēļ ieteicam Jums iegādāties jaunas zivtiņas un augus pārbaudītās vietās. Gribam vēlreiz pievērst Jūsu uzmanību, ka mūsu uzņēmumā šīs jautājums ir strigti regulējams ar 2–3 nedēļu karantīnas laiku.

Šī laika posmā mēs pastiprinām zivtiņu imunitāti un veicam iespējamu dezinfekciju. Pērkot zivtiņas pie mums Jūs varat būt pārliecināti par to veselību, dzīvesprieku, ēstgribu un ka tie neienesīs Jūsu akvārijā infekciju, kura var izraisīt epidēmiju.

Bet neskatoties uz visu piesardzību mēdz gadīties, ka zivtiņa tomēr ir slima. Šajā gadījumā gribam Jūs iepazīstināt ar 3 vispopulārākajām slimībām.

1) Slimības, ko izraisa ciliates. Pazīmes: Zivtiņu ķermenis pārklāts ar baltiem punktiņiem, zivtiņas ēd normāli un kasās ap akvārija priekšmetiem. Tā ir iestājusies epidēmija un ir jārīkojas nekavējoties, lai pēc iespējas novērstu bojāejas.

2) Slimības, ko izraisa baktērijas. Pazīmes: uzpūsts ķermenis, iecēlušies acis un zvīņas, piepampusi mute un nopuvušas spuras. Labākais būtu izolēt saslimušas zivtiņas no veselām, pretējā gadījumā tas var pārtapt par epidēmiju. It īpaši tas attiecās uz haracina viedīgam zivtiņām.

3) Slimības, ko izraisa sēnītes. Pazīmes: Baltas vates gabaliņi uz lupām un spurām. Tā ir individuālā slimība un parējās zivtiņās tā neapdraud. Bieži šī slimība paradās akvārijos, kur ir zema ūdens temperatūra +23°C un mazāk. 

Jebkurā gadījumā, zvaniet mums, un mēs ieteiksim ārstēšanu, ņemot vērā Jūsu akvārija īpašības!!!

Don`t copy text!
X